НАПИСАТИ ПРО ВАШ ПРОЄКТ ПІДПИСАТИСЬ НА РОЗСИЛКУ


  www.wwf.ua
  Будуймо стале та гармонійне майбутнє з природою разом!

  Покривні культури на фермі Іффт, Ілліной

  Матеріал підготували експерти WWF
  Обрані фільтри:

  Покривні культури використовуються для протидії ерозії, збільшення органічного вуглецю в ґрунті, зменшення витрат на пестициди, гербіциди, фунгіциди, антимікробні агенти та добрива, покращення здатності ґрунту утримувати вологу, збільшення родючості і іноді для додаткового прибутку.

  Фермер Джим Іффта завжди цікавився природоорієнтованими практиками. Його початковою метою було урізноманітнення стандартної схеми сівозміни «кукурудза-соя» та покращити здоров’я ґрунту. Досліджуючи питання він відкрив покривні культури. Використання покривних культур допомогло фермеру зменшити процеси ерозії та збільшити інфільтрацію (після дощів на фермі Джима набагато менше стоячої води ніж на сусідніх фермах), покращити фізичну структуру ґрунту, що допомогло йому перейти на безорну технологію для кукурудзи. Також, це значно зменшило його витрати на добрива (P і К) та гербіциди. Також значно зменшилися втрати азоту, фосфору і верхнього шару ґрунту, а врожай сої збільшився.

  • Збільшення чистого прибутку з га на 54 дол США/рік
  • Збільшення врожайності сої на 336 кг/га
  • Економія гербіцидів – 45 дол США з га
  • На 20% менше внесення Р і К за рахунок технології змінної норми внесення (VRT)
  • Зменшення втрат азоту, фосфору і седиментів на 23, 33 і 37% відповідно
  • Покращена структура ґрунту дозволила перевести вирощування кукурудзи на метод нульового обробітку  грунту
  • 35% скорочення загальних викидів парникових газів протягом одного року

  Джим витрачає кошти і час, щоб навчатися і бути в курсі нових розробок, зокрема, що стосуються покривних культур. Це близько 160 годин на рік або ~5 доларів на га щорічно. Він також платить річну надбавку 1,25 центів на га для реалізації технології змінної норми внесення (VRT).

  Ферма розміром 730 га знаходиться в штаті Ілліной, США, і працює з 1975 рок. Ґрунти ферми мулисті та мулисто-глинисті на рівних або злегка перекатних полях. Фермер почав використовувати покривні культури в 2014 році – висаджували жито між основними культурами (соєю та кукурудзою). Перші спроби вирощування покривних культур були не дуже успішними, але він продовжував шукати поради у виробників поки не досяг успіху.

  Почав з того, що після зібраного врожаю кукурудзи посадив жито на 32 га у 2014 році, а зараз слідує такій схемі вже на 334 га. Фермер був настільки дуже задоволений результатом, що започаткував власний продаж насіння покривних культур для навколишніх фермерів. Використання покривних культур дозволило покращити структуру ґрунту і в 2018 році перейти на нульовий обробіток ґрунту для кукурудзи, що раніше було неможливо (соя вже вирощувалася за безорною технологією з 1990 року). Використання жита як покривної культури забезпечило чудовий природній контроль за бур’янами на полі.

  Слід зазначити, що на додачу до покривних культур фермер з 2010 року застосовує технологію змінної норми внесення для фосфору і калію. Технологія змінної норми (VRT) дозволяє вносити добрива, хімікати, вапно, гіпс, воду для зрошення та інші ресурси на поле в різних нормах без ручної зміни налаштувань норми на обладнанні або без необхідності робити кілька проходів по площі. Ця технологія є чудовим доповненням до покривних культур та інших природоорієнтованих рішень в с/г.

  Зміну клімату (адаптація, пом’якшення чи змішаний вплив)

  Скорочення загальних викидів парникових газів протягом одного року на 35% (~8 автомобілів), покращення структури ґрунту, збільшення органічної речовини, краща інфільтрація, що є перевагою під час зливових дощів.

  Вплив на екосистеми (покращення, немає впливу, погіршення)

  Зменшення використання гербіцидів та добрив має позитивний вплив на навколишні екосистеми – зокрема зменшення стоку у водні екосистеми, збільшення біорізноманіття, покращення умов для запилювачів, корм для тварин.

  Соціо-економічні наслідки (висока, середня, низька ефективність)

  Дослідження 670 га ферми показало, що хоча витрати на покривні культури (81,22 дол. США) були приблизно збалансовані з економією ресурсів (85,57 дол. США/га), чистий прибуток зріс на 54 дол. США/га/рік, або на 35 685 дол. США щорічно. на території дослідження, досягнувши 123% рентабельності інвестицій.

  facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
  РЕКОМЕНДОВАНЕ / ПОДІБНІ ПРОЄКТИ
  Ресурсозберігаюче землеробство
  Система землеробства на основі підтримки постійного ґрунтового покриву, мінімального порушення ґрунту та диверсифікації видів рослин
  Покривні культури та сидерати (зелені добрива)
  Рослини, які висаджуються на полях, під час або поза вегетаційним сезоном з головною метою покращення чи підтримки екосистемних функцій
  Адаптація сільського господарства за допомогою агролісівництва
  Система алейного землеробства використовується для більш ефективного та стабільного с/г виробництва, яке краще справляється зі змінами в навколишніх умовах (посухи, зростання температури).