НАПИСАТИ ПРО ВАШ ПРОЄКТ ПІДПИСАТИСЬ НА РОЗСИЛКУ


    www.wwf.ua
    Будуймо стале та гармонійне майбутнє з природою разом!

    Покривна культура: Nuseed Carinata

    Матеріал підготували експерти WWF
    Обрані фільтри:
    Поле ефіопської гірчиці 

    Головна причина зміни клімату – це викиди парникових газів, які утворюються в результаті спалювання палива з викопних джерел. Водночас, у «традиційному» сільському господарстві ґрунт між основними культурами часто залишається «голим». Це призводить до погірення вітрової та водної ерозії і зменшує запаси органічного вуглецю в ґрунті.

    Вирощування покривних культур для виробництва низьковуглецевого палива дає низку переваг:

    • захищає ґрунт від ерозії та втрати вуглецю;
    • відновлює та покращує властивості ґрунту: розпушує його, утримує вологу і поживні речовини, призводить до зменшення бур’янів; покращує біорізноманіття;
    • покращує умови для вирощування основної культури;
    • низькі затрати;
    • створює додатковий дохід у період між збором урожаю основних культур;
    • контрактні виробники отримують винагороду за впровадження та перевірку сталих методів ведення сільського господарства;
    • з’являється альтернатива викопним джерелам палива (що призводить до пом’якшення зміни клімату);
    • після подрібнення залишається побічний продукт, який є джерелом рослинного білка для тварин і не містить ГМО;
    • практики сталого землеробства для вирощування Nuseed Carinata, задокументовані; вони проходять незалежну сертифікацію та аудит, щоб максимально скоротити викиди вуглекислого газу від використання палива на полях.

    Ефіопська гірчиця  не може рости взимку в умовах, коли температура повітря опускається нижче нуля. Але зараз відбувається тестування культури, яка  адаптована  для європейських кліматичних умов.

    Brassica carinata (ефіопська гірчиця)  – це покривна культура, яку висаджують між основними культурами, щоб захистити ґрунт, покращити його властивості, отримати додатковий дохід та виготовити низьковуглецеве паливо. 

    Зараз цю культуру вирощують в Аргентині та на півдні США. Ефіопську гірчицю висаджують восени, а збирають урожай в лютому-квітні. 

    За деякими оцінками, тільки в Європі та Америці понад 170 млн гектарів існуючих сільськогосподарських угідь могли б отримати вигоду від використання покривної культури. Засів лише 1,5% цієї площі під Nuseed Carinata має потенціал, щоб щороку виробляти 3,8  мільярдів літрів сталого авіаційного палива (SAF) і вловлювати з атмосфери 8 млн тонн CO2.

    Nuseed Carniata має незалежну сертифікацію та аудит відповідно до вимог Круглого столу зі сталого розвитку біоматеріалів (Roundtable on Sustainable Biomaterials, RSB). 

    Також один раз на сезон тут проводиться аудит процесу від початку вирощування на полі до виробництва олії. Цей процес включає і моделювання парникових газів для кожного поля на основі задокументованих та перевірених практик ведення сільського господарства.

    В Європі робота з Nuseed продовжиться у 2023 році – після завершення польових досліджень. Ця культура має потенціал, якщо згадати про Директиву Європейського Союзу з відновлюваної енергетики (EU Red) та стандарт відновлюваного палива (RFS) – США.

    Зміна клімату (адаптація, пом’якшення чи змішаний вплив)

    Завдяки цьому природоохоронному рішенню викопні джерела палива можна частково замінити на низьковуглецеву альтернативу. В результаті викиди від викопних джерел палива знизяться і це призведе до пом’якшення зміни клімату. 

    Також  використання покривної культури покращує властивості ґрунту та захищає його від ерозії. А отже таким чином відбувається адаптація до зміни клімату.

    Вплив на екосистеми (покращення, немає впливу, погіршення)

    Покращуються властивості ґрунту та біорізноманіття. Ефіопська гірчиця не замінює основні культури, а отже її використання не призводить до збільшення площі сільськогосподарських земель.

    Соціоекономічні наслідки (висока, середня, низька ефективність)

    Додатковий дохід, низькі витрати.

    facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
    РЕКОМЕНДОВАНЕ / ПОДІБНІ ПРОЄКТИ
    Ресурсозберігаюче землеробство
    Система землеробства на основі підтримки постійного ґрунтового покриву, мінімального порушення ґрунту та диверсифікації видів рослин
    Покривні культури та сидерати (зелені добрива)
    Рослини, які висаджуються на полях, під час або поза вегетаційним сезоном з головною метою покращення чи підтримки екосистемних функцій
    Адаптація сільського господарства за допомогою агролісівництва
    Система алейного землеробства використовується для більш ефективного та стабільного с/г виробництва, яке краще справляється зі змінами в навколишніх умовах (посухи, зростання температури).