Зміну клімату (адаптація, пом’якшення чи змішаний вплив)
Головною вигодою від вуглецевого фермерства є зменшення викидів парникових газів під час виробництва та вилучення вуглецю за рахунок його накопичення в грунті. За початковими оцінками орні ґрунти України потенційно спроможні поглинути 757,7 млн т., або ж 2,78 млрд т CO2eq вуглецю (Achasova, 2022), що в 7,8 рази вище ніж прогнозовані щорічні викиди для всієї економіки України згідно НВВ2 до 2050 року. Також збереження вуглецю в грунті вигідне для адаптації – покращення структури грунту і здатності утримувати вологу.
Вплив на екосистеми (покращення, немає впливу, погіршення – можливе покращення)
Потенційно може мати непрямі вигоди для біорізноманіття, грунтову флору і фауну (збільшення родючості і краще управління поживними речовинами → менше використання добрив → зменшення надходження азоту та фосфору до водних екосистем → покращення екологічного стану водойм)
Соціо-економічні наслідки (висока, середня, низька ефективність)
Витрати на запровадження вуглецевого фермерства залежать від багатьох факторів – специфічних заходів, місцевого контексту, юридично-фінансових механізмів. Для фермера вони включають: витрати на навчання, кошти на закупівлю технологій, матеріалу тощо, витрати на підтримку заходів (час, додаткове обладнання тощо), витрати на вимірювання, звітування та верифікацію (ці витрати можуть поділятися з адміністративним управлінням). Ініціатива CarbonFarmingScheme (2021) оцінюють загальні кошти від 20 (заліснення) до 84 (відновлення торфовищ) євро на тонну СО2екв. https://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/STUD/2021/695482/IPOL_STU(2021)695482_EN.pdf