НАПИСАТИ ПРО ВАШ ПРОЄКТ ПІДПИСАТИСЬ НА РОЗСИЛКУ


    www.wwf.ua
    Будуймо стале та гармонійне майбутнє з природою разом!

    WWF-Україна створив лідерську програму задля об’єднання та розвитку молоді

    Матеріал підготували експерти WWF
    Обрані фільтри:

    Лідерська програма – це пілотний освітній курс WWF-Україна для активної та свідомої молоді, який об’єднав 14 молодих людей віком від 17 до 26 років з 8 областей України. Щоправда, від початку повномасштабної війни географія учасників вимушено розширилась: країни ЄС, Велика Британія, США, В’єтнам.

    Це перший досвід, коли WWF-Україна говорить про глобальні проблеми, пов’язані із зміною клімату та післявоєнним відновленням України, не лише з експертами, представниками виконавчої влади, громадами та бізнесом, але залучає молодь, як майбутніх лідерів. Адже ми переконані, що саме молоде покоління, отримуючи необхідні знання, може створювати проєкти, волотерські рухи та впливати на своєму рівні на вирішення питань, пов’язаних із відновленням України після війни та зміною клімату.

    Серед цілей програми:

    • інформування молоді про сучасні довкіллєві виклики, спричинені зміною клімату та використання дружніх до довкілля рішень для адаптації та пом’якшення наслідків зміни клімату;
    • розвиток лідерського потенціалу молоді у сфері охорони навколишнього середовища та об’єднання активних членів суспільства навколо себе для створення та реалізації проєктів;
    • learning by doing (навчання через отримання практичного досвіду): управління міні-проєктами, зосередженими на темах кліматичних змін, природоорієнтованих рішень для захисту лісів, води та дикої природи.

    Молоді люди вже зовсім скоро вирішуватимуть долю майбутнього. В Україні відчувається брак екологічної освіти як на формальному, так і неформальному рівнях. Коли ми створюємо якісні освітні програми, надаємо менторську підтримку та говоримо про екологічні проблеми і розкриваємо світ можливостей для молоді, ми закладаємо підґрунтя для кращого суспільства майбутнього. А це важлива передумова існування та розвитку людства в цілому”,

    – пояснює Катерина Квашницька, координаторка молодіжної програми WWF-Україна.

     

    На її думку, велика цінність полягає саме у спільній взаємодії з молодими українцями, коли вони діляться  різносторонньою перспективою щодо викликів, з якими стикається довкілля та людство сьогодні, та власним баченням щодо їхнього вирішення.

     

    Цей двосторонній зв’язок дозволяє нам відчувати реальність та актуальність, без чого наша діяльність може втратити сенс,

    – продовжує Катерина.

    Різних за місцем проживання, освітою та сферою занять, учасників курсу об’єднала ключова риса: усвідомлення потреби у збереженні і відновленні довкілля, а також готовність навчатися цьому незалежно від обставин.

     

    Рішення взяти участь у курсі я прийняв тому, що побачив для себе можливість отримати якісні знання та досвід у сфері екології від авторитетної організації, про яку багато чув. А також зустріти однодумців, почути відповіді від експертів на важливі для себе питання та загалом розібратися глибше в цій сфері,

    – пояснює один з учасників курсу Іван Каражбей.

     

    Родом з Хмельниччини, зараз він мешкає у Чернівцях та навчається у медуніверситеті на інтернатурі за спеціальністю “Загальна практика – Сімейна медицина”. Паралелькно Іван займається озелененням, арбористикою, ландшафтним дизайном, еко-волонтерством, працює над проєктом інвентаризації зелених насаджень у Чернівцях.

    Мене особисто найбільше турбує проблема глобального зниження рівня здоров’я населення всієї планети, що пов’язано з дуже багатьма факторами. А досвід навчання на лікаря показує, що найефективніший метод лікування – це профілактика хвороб. Одним з важливих інсайтів курсу було відчуття того, що реально ми, прості люди, можемо збиратись у спільноти та змінювати цей світ на краще!

    Я мрію комунікувати з людьми про природу, щоб всі розуміли красу та цінність довкілля. WWF-Україна створив умови, за яких я отримала новий досвід та познайомитись з однодумцями.

    Мене дуже турбує низька екологічна проінформованість українців. Ми мало знаємо про нашу природу й байдужі до неї, хоча для нації, яка завжди займалась сільським господарством – це зовсім не притаманно. Думаю, що це ще один руйнівний спадок, що ми отримали від СРСР. Вірю, що якщо винести питання довкілля на порядок денний, пояснити чому наша природа така прекрасна та цінна – ми зможемо стати кращими”,

    – так пояснює свою мотивацію пройти курс Анна Корягіна, комунікаційна менеджерка з екологічних питань в ГО “SaveDnipro”, яка цього року закінчила магістратуру з екології в Києво-Могилянській академії.

     

    Протягом п’яти місяців студенти дізнавалися про особливості природоохоронної справи з “перших рук” – експертів WWF-Україна та наших колег з інших організацій, зокрема, міжнародної гуманітарної організації, що займається питанням розмінування, HALO Trust, громадської організації Плато, Української Волонтерської Служби.

    Від глобальних екологічних викликів та можливих варіантів боротьби з ними, до питань пошуку фінансування проєктів та комунікації – кожен з п’яти модулів був присвячений одній важливій темі.

    Після завершення Лідерської програми ми пітримуємо зв’язок із її випускниками та плануємо надавати експертну та менторську підтримку у їхніх ініціативах. Також навесні учасники програми планують реалізувати власний міні-проєкт: побудувати будиночок для комах та розмістити його у зоні без стрижки газонів у Києві.

    Наразі команда WWF-Україна спільно з платформою онлайн-освіти Prometheus працює над створення відкритого освітнього онлайн-курсу. У ньому ми разом розглянемо основні питання екології, клімат та причини його зміни, рішення, які дозволяють ці змінити призупинити, екологічну політику та інструменти впливу на збереження довкілля, доступні для кожного – сталі звички, активізм та силу комунікацій.

    Лідерська програма була створена WWF-Україна у межах проєкту INSURE: запровадження природоорієнтованих рішень в Порядок денний реформ в України (movIng Nature baSed climate solutions into Ukraine’s Reform agEnda) за підтримки Швеції.

    Всесвітній фонд природи WWF — одна з найвпливовіших та найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі, що нараховує понад 5 мільйонів прихильників і має представництва у понад 100 країнах світу. Наша місія — зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина житиме в гармонії з природою. Цього можна досягти шляхом збереження біорізноманіття планети, раціонального використання природних ресурсів, зменшення забруднення та нераціонального споживання.

    Понад 20 років WWF реалізує проєкти в Україні. З 2019-го ми діємо як національне представництво WWF, яке об’єднує представників громадськості та науковців. Наша діяльність стосується, у першу чергу, таких тем, як ліси, прісна вода, рідкісні види та клімат.

    facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
    РЕКОМЕНДОВАНЕ / ПОДІБНІ ПРОЄКТИ
    Дощові садки та канави
    Заглиблені клумби з багаторічних рослин, які накопичують та повертають дощову воду до екосистеми завдяки спеціальній дренажній системі.
    Зелені зупинки
    Зупинка громадського транспорту на даху та/або вздовж стінок якої ростуть рослини.
    Зелені стіни та фасади
    Частково або повністю покриті рослинністю стіни та фасади споруд.