Зупинка громадського транспорту на даху та/або вздовж стінок якої ростуть рослини.
Зелені зупинки
Найчастіше зелені зупинки проєктують у тих місцях, де особливо відчувається брак зелених насаджень, проте внаслідок щільної забудови або особливої організації дорожнього руху відсутні можливості посадити дерево чи облаштувати квітник. Відтак, зелена зупинка впливає на зменшення локального острова тепла та є локацією для поглинання дощової води, під час інтенсивних понаднормових опадів
Зелені зупинки громадського транспорту допомагають очищувати повітря від вуглекислого газу, твердих частинок та інших шкідливих сполук.
Гарно сплановані дренаж зеленого даху та водостічна система дають змогу збирати та затримувати до 90% опадів, що запобігає локальним підтопленням, марнуванню дощової води в системі каналізації та заощаджує не лише міський бюджет, а й природні ресурси.
Використовуючи аборигенні медоносні види рослин для озеленення, можна підтримувати місцеве біорізноманіття.
Зелені зупинки роблять очікування громадського транспорту більш приємним, щонайменше завдяки зменшенню температури повітря. Конструкції можна поєднувати із використанням сонячних панелей, що робить об’єкт автономним, адже енергія використовується для освітлення та функціонування табло, Wi-Fi, USB-портів для підзарядки електронних приладів.
Після монтування зеленого даху протягом двох-трьох місяців обов’язково інтенсивно поливати рослини у вечірній час. У подальшому потреба поливу може виникнути в період сильної посухи. Для підживлення рекомендується удобрювати рослини зеленого даху один раз у рік.
В’юнкі рослини наприкінці сезону рекомендують підстригати, аби зменшити навантаження зеленої маси на конструкцію зупинки.
Створення зеленої зупинки передбачає залучення до процесу її балансоутримувача.
Якщо планується озеленення вже наявного об’єкта потрібно провести фахові обрахунки ймовірного додаткового навантаження, пов’язаного з облаштуванням дренажної системи на даху. З питань безпеки, зазвичай, на зупинках монтують легкі дахи екстенсивного типу та висаджують сукуленти, які мають високу здатність поглинати забруднювальні речовини.
Для озеленення даху конструкція має включати декілька шарів, як-от самі рослини на субстраті, дренажний шар, захисний шар, що запобігатиме пошкодженню конструкції корінням рослин, а також гідроізоляційний шар.
Зайва волога повинна виводитися у ґрунт або до каналізації. Якщо озеленюються лише бічні панелі зупинки з використанням в’юнких рослин, то навантаження зазвичай є більш контрольованим.
Для озеленення стінок використовують рослини у контейнерах або ліани, які висаджують безпосередньо у ґрунт.
Зміна клімату (адаптація, пом’якшення чи змішаний вплив)
Зелені зупинки є природоорієнтованим рішенням з адаптаційною функцією: основний акцент полягає у зменшенні нагріванні конструкції типових зупинок очікування громадського транспорту.
Вплив на екосистеми (покращення, немає впливу, погіршення)
Таке природоорієнтоване рішення спонукає до покращення екосистеми через створення додаткової бази для харчування птахів і підтримки комах-запилювачів.
Соціо-економічні наслідки (висока, середня, низька ефективність)
Основний ефект від зелених зупинок для людини полягає у підвищенні комфорту очікування громадського транспорту в межах такої зупинки.