НАПИСАТИ ПРО ВАШ ПРОЄКТ ПІДПИСАТИСЬ НА РОЗСИЛКУ


    www.wwf.ua
    Будуймо стале та гармонійне майбутнє з природою разом!

    WWF-Україна розробив збірник ключових напрацювань по природоорієнтованим рішенням

    Матеріал підготували експерти WWF
    Обрані фільтри:
    Про поняття та як провадити у порядок денний реформ: WWF-Україна розробив збірник ключових напрацювань по природоорієнтованим рішенням
    Природоорієнтовані рішення (Nature-based solutions / NBS) – це спосіб задовольнити потреби людей та подолати суспільні виклики за допомогою природи у дружній до неї спосіб.

    Саме імплементації цих рішень у порядок денний реформ України був присвячений проєкт INSURE: movIng Nature baSed climate solutions into Ukraine’s Reform agEnda (2021- грудень 2022).

    Метою проєкту було сприяння адаптації до зміни клімату України за допомогою природоорієнтованих рішень. З початком російської воєнної агресії експерти WWF-Україна почали розглядати питання впровадження цих рішень з урахуванням їх потенціалу для сталого і економічно вигідного повоєнного відновлення.

    Підбиваючи підсумки півторарічної роботи над новою для України темою, експерти підготували окремий збірник ключових напрацювань по природоорієнтованих рішеннях.

    Туди увійшла ключова інформація про поняття, місце природоорієнтованих рішень у політичних порядках денних на міжнародному та національному рівнях. Також там висвітлено основні етапи формування візій “кліматично-розумного” розвитку України,  водного, лісового та аграрного секторів та підготовки політичних рекомендацій із впровадження природоорієнтованих рішень у зазначені сектори і сферу охорони навколишнього природного середовища.

    Одним з ключових напрацювань стали рекомендації щодо поширення практик впровадження конкретних природоорієнтованих рішень і секторальних змін, що сприятиме трансформації та відновлення України у повоєнний період.

    До розробки рекомендацій на різних етапах долучилися близько 500 учасників національного полілогу  – працівники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державного агентства водних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України, представники водного, лісового та аграрного секторів, громадських організацій, науковці, а також, власне, експерти WWF-Україна.

    Збірник доступний українською та англійською мовами і буде корисним для політиків, урядовців і громадськості та міжнародним партнерам.

    Нагадаємо, що, працюючи над темою природоорієнтованих рішень, WWF-Україна розробив першу в країні Платформу природоорієнтованих рішень, nbs.wwf.ua. На ній зібрані найцікавіші та релевантні для України рішення, методології та рекомендації. Вони будуть зрозумілими та корисними як науковцям і студентам, так і громадам та громадським організаціям, мерам міст, представникам державних органів влади та молоді – усім тим, хто має готовність втілювати природоорієнтовані рішення у життя і шукає інформацію для організації цього процесу.

     

    Проєкт INSURE підводить підсумки - природоорієнтовані рішення водному, лісовому та аграрному секторах для відновлення України у повоєнний період та подальшого сталого розвитку з урахуванням зміни клімату

    WWF-Україна, за фінансової підтримки Швеції та у співпраці з WWF Східної та Центральної Європи, WWF Швеції та WWF Польщі, розпочав реалізацію проєкту INSURE: movIng Nature baSed climate solutions into Ukraine’s Reform agEnda (запровадження природоорієнтованих кліматичних рішень в Порядок денний реформ України) влітку 2021 року і завершив його виконання в грудні 2022 року. Першочерговою метою проекту було сприяння адаптації до зміни клімату за допомогою природоорієнтованих рішень. З початком російської воєнної агресії проти України питання впровадження природоорієнтованих рішень почали розглядатися з урахування їх потенціалу для повоєнного відновлення.

    Протягом півтора роки команда проєкту провела 25 зустрічей різного рівня участь у яких взяли близько 500 осіб, що сприяло підвищенню обізнаності стосовно природоорієнтованих рішень, розвитку знань і підготовці політичних рекомендацій у прозорий та партисипативний спосіб. Для подальшого поширення інформації про природоорієнтовані рішення та рекомендації стосовно їх включення в порядок денний реформ України, команда проєкту підготувала збірник матеріалів де відображені інформація щодо поняття «природоорієнтовані рішення», його місця у міжнародному і національному політичних порядках денних, відображення основних етапів формування візій «кліматично-розумного» розвитку України, водного лісового та аграрного секторів, підготовки рекомендацій із впровадження природоорієнтованих рішень у зазначені сектори і сферу охорони навколишнього природного середовища, а також деталізовані політичні рекомендації.

    Команда проєкту INSURE сподівається, що збірник буде цікавим та корисним для політиків, урядовців і громадськості та міжнародним партнерам, і сприятиме відновленню та трансформації громад, водного, лісового і аграрного секторів та загалом країни у повоєнний період, і створенню передумов для сталого розвитку України з урахуванням очікуваного впливу зміни клімату.

    Збірник підготовлено українською і англійською мовами можна скачати за посиланнями нижче.

    facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
    РЕКОМЕНДОВАНЕ / ПОДІБНІ ПРОЄКТИ
    Дощові садки та канави
    Заглиблені клумби з багаторічних рослин, які накопичують та повертають дощову воду до екосистеми завдяки спеціальній дренажній системі.
    Зелені зупинки
    Зупинка громадського транспорту на даху та/або вздовж стінок якої ростуть рослини.
    Зелені стіни та фасади
    Частково або повністю покриті рослинністю стіни та фасади споруд.