НАПИСАТИ ПРО ВАШ ПРОЄКТ ПІДПИСАТИСЬ НА РОЗСИЛКУ


    www.wwf.ua
    Будуймо стале та гармонійне майбутнє з природою разом!

    ВІДНОВЛЕННЯ РІЧКИ ЧХОНГЕЧХОН У СЕУЛІ, ПІВДЕННА КОРЕЯ

    Матеріал підготували експерти WWF
    Обрані фільтри:
    Сеул, Південна Корея, міський пейзаж біля річки ЧХОНГЕЧХОН.

    Річка Чхонгечхон почала деградувати у XV столітті, а в ХХ столітті проблема набула катастрофічних масштабів. Тому влада Сеула вирішила сховати водотік під землю, а зверху побудувати шосе. 

    Нова дорога складалася із шести смуг довжиною 5,8 км. Щодня шосе перетинали понад 168 тисяч автомобілів (62,5% з них – транзитні). 

    Це будівництво призвело до серйозних негативних наслідків. Показники забруднення повітря значно перевищували допустимі значення. Зокрема, був небезпечний рівень забруднення оксидом азоту та канцерогенним бензолом.

    Дослідники провели опитування про здоров’я людей, які жили або працювали неподалік від шосе. Як виявилося, порівняно з мешканцями інших регіонів, ці люди вдвічі частіше страждали від респіраторних захворювань. 

    Окрім цього, перебувати вздовж шосе було некомфортно, бо шумове забруднення тут перевищувало допустимі показники.

    Також біля дороги був ефект міського теплового острова – коли температура в певній ділянці міста вища за навколишню.

    В результаті впровадження природоохоронного рішення відновився водотік та природна гідромережа. Рівень забруднення повітря дрібними частинками знизився на 35%. 

    Водний потік, збільшення швидкості вітру та зростання кількості рослинності призвели до зменшення ефекту міського теплового острова. Температура повітря вздовж річкового потоку стала на 3,3°–5,9°C нижча, ніж на паралельній дорозі.

    Громада отримала доступ до нової рекреаційної ділянки.

    Щодня шосе користувалася велика кількість транспортних засобів. Тому були побоювання, що можуть бути суттєві наслідки з точки зору трафіку та переміщення магазинів.

    В 1970-х роках річку Чхонгечхон у центрі Сеула покрила жвава багатосмугова дорога. У 2000-му році тут провели інженерне обстеження, і виявили конструктивні недоліки. Тоді ж і постала необхідність реконструкції. 

    Влада Сеула вирішила знести дорогу і відновити річку, щоб покращити екологічний та естетичний стан центральної частини міста. У 2003 році стартував дворічний проєкт вартістю $960 млн. 

    Річку знову відкрили, рух транспорту перенаправили, збудували мости, створили громадські парки та зони відпочинку, відремонтували об’єкти історичного та культурного значення. 

    Після завершення проєкту всього за два роки понад 50 мільйонів відвідувачів завітали до нових рекреаційних зон, а інвестиції в центр міста різко зросли. Цей успішний проєкт – зразок для інших заходів з оновлення міст.

    Зміна клімату (адаптація, пом’якшення чи змішаний вплив)

    Це природоохоронне рішення адаптує міське середовище до зміни клімату, бо площі наближених до природних територій збільшуються (мова про рекреаційні зони та парки). 

    Також ПОР захищає від повеней та відновлює відкритий водотік (утворюються біотопи для водної біоти). Тому цей вплив можна розглядати і як змішаний.

    Вплив на екосистеми (покращення, немає впливу, погіршення)

    З моменту відновлення річки у 2003 році та до закінчення робіт у 2008 році загальне біорізноманіття зросло на 639%. Зокрема, кількість видів рослин збільшилася з 62 до 308, риб – з 4 до 25, птахів – з 6 до 36, водних безхребетних – з 5 до 53, наземних комах від 15 до 192, ссавців – від 2 до 4, земноводних – від 4 до 8.  

    Соціоекономічні наслідки (висока, середня, низька ефективність)

    Зараз локація щоденно приваблює в середньому 64 тисячі відвідувачів. З них 1408 – це іноземні туристи, які вносять в економіку Сеула до 2,1 мільярда вон ($1,9 мільйона).

    У п’ятдесятиметровій зоні від проєкту реставрації ціна на землю зросла на 30-50%. Протягом 2002-2003 років у районі Чхонгечхон кількість підприємств зросла на 3,5% – що вдвічі перевищує темпи зростання бізнесу в центрі Сеула. 

    У районі Чхонгечхон кількість працюючих зросла на 0,8%, в той час, як у центрі Сеула цей показник знизився на 2,6%.

    Опис впровадження рішення 

    https://www.landscapeperformance.org

    https://www.ser-rrc.org/

    facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
    РЕКОМЕНДОВАНЕ / ПОДІБНІ ПРОЄКТИ
    Алейне землеробство
    Це система сталого землекористування, яка дозволяє диверсифікувати дохід фермера та раціональніше використати природні ресурси. Крім того, дерева поглинають вуглекислий газ, попереджають ерозію, допомагають с/г землям краще переживати повені, посухи, коливання температури та зміну розподілу опадів та інші прояви зміни клімату.
    Біоплато
    Біоплато - штучно створена водно-болотна екосистема для очищення стічних вод.
    Відновлення і захист прибережних захисних смуг
    Відновивши природний стан прибережних захисних смуг, екосистема стає більш захищеною від негативного впливу людини.