НАПИСАТИ ПРО ВАШ ПРОЄКТ ПІДПИСАТИСЬ НА РОЗСИЛКУ


    www.wwf.ua
    Будуймо стале та гармонійне майбутнє з природою разом!

    WWF-Україна обрав переможців конкурсу малих грантів

    Матеріал підготували експерти WWF
    Обрані фільтри:
    8 липня 2022 року ми анонсувала конкурс малих грантів у Рівненській, Львівській та Одеській областях.Ми віримо, що партнерство між державою, бізнесом, громадськими організаціями та людиною створює потужне підґрунтя для відновлення України з її величезними природними ресурсами. Тому мета конкурсу — підтримка громадських ініціатив з впровадження природоорієнтованих рішень для адаптації до зміни клімату у лісовому, водному та аграрному секторах, а також для відновлення громад у післявоєнний час.
    Перший етап конкурсу завершився та 15 серпня 2022 року під час засідання конкурсної комісії було обрано переможців для втілення поданих проєктів.Ми отримали проєктні пропозиції із кожного регіону. Підтримку WWF-Україна підтримали більш комплексні проєкти, спрямовані на розвиток стратегічних планів та спроможності громад. Хочемо відзначити, що декілька організацій-аплікантів вже мають досвід впровадження природоорієнтованих рішень на практиці, а деякі пропозиції містять дослідницький та практичний аспекти.
    Отже, у межах проєкту “INSURE: movIng Nature baSed climate solutions into Ukraine’s Reform agEnda» відібрано три проекти.Вітаємо проєкти-переможці.

    • “Відновлення екосистеми малої річки – шлях до перспективного розвитку громади та добробуту місцевого населення”, що буде реалізовуватися Громадською організацією “Центр Демократичного Розвитку Молоді “Синергія”.
    • “Сталий розвиток Рівненської області в умовах зміни клімату”, що буде реалізовуватися Громадською організацією “Рівненська обласна організація Українського товариства охорони природи”.
    • “Підвищення спроможності Окнянської громади  шляхом впровадження природоорієнтованих рішень для післявоєнного відновлення та адаптації до зміни клімату”, що буде реалізовуватися Громадською організацією “Центр регіональних досліджень”.

    Наступний крок — організація зустрічей для детального обговорення планів реалізації та впровадження природоорієнтованих рішень разом з громадами за участі широкого кола зацікавлених сторін (зокрема, представників органів влади, науки, освіти, охорони природи, лісового, водного та агро секторів, бізнесу, громадських організацій та експертів INSURE). Також плануються заходи із залученням місцевих мешканців, поєднання активностей із просвітницькою діяльністю, що ми будемо висвітлювати у наших каналах.

    Конкурс проводиться за підтримки Шведського міжнародного агентства з розвитку та співробітництва (Sida) в рамках проєкту “INSURE: movIng Nature baSed climate solutions into Ukraine’s Reform agEnda”.

    facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
    РЕКОМЕНДОВАНЕ / ПОДІБНІ ПРОЄКТИ
    Відновлення аграрного ландшафту після бомбардування
    Перетворення пошкодженого рельєфу поля у новий ландшафт, створюючи невеликі лісові насадження, живі огорожі та болітця на місцях воронок для стабілізації мікроклімату окремих полів, та для адаптації до зміни клімату та естетичної привабливості територій.
    Алейне землеробство
    Це система сталого землекористування, яка дозволяє диверсифікувати дохід фермера та раціональніше використати природні ресурси. Крім того, дерева поглинають вуглекислий газ, попереджають ерозію, допомагають с/г землям краще переживати повені, посухи, коливання температури та зміну розподілу опадів та інші прояви зміни клімату.
    Відновлення степів
    Перетворення орних та інших типів земель у степи з метою відновлення природної екосистеми та її ключових функцій, таких як підтримка біорізноманіття, попередження та протидія деградації ґрунту, утримання води або секвестрація та збереження вуглецю в кореневій масі багаторічних рослин